KRAGUJEVAC - Stadion: „Čika Dače“. Gledalaca: 500. Sudija: Stanko
Ostraćanin (Kraljevo). Žuti kartoni: Nedović, Vidović (Radnički 1923), Rnić,
RADNIČKI 1923: Raičević, Varjačić, Dragačević, Marković M. Ilić, Nedović,
Vidović, Miljuš (od 24. minuta Andrić), Đurđević, Vićentijević (od 66. minuta
Cvijović), Maksimović (od 83. minuta O. Ilić).
RADNIČKI (P): Bulajić, Matović, Rnić, Mijalković, Ivković, Topić, Filipović (od
49. minuta Petrov), Dokić, Dimitrov, Živanović (od 87. minuta N. Mančić), Spasić
(od 77. minuta M. Mančić).
JOŠ jedno bledo izdanje Radničkog na svom terenu. U okviru 12. kola Prve lige
Srbije, „crveni“ su odigrali egal sa imenjakom iz Pirota – 0:0. Gledajući poslednja
dva susreta u Kragujevcu, Kragujevčani su samo bod uzeli, a nisu postigli ni jedan
gol.
Istina, imao je problema domaći tim i sa sastavom zbog povrede nekolicine igrača,
a dodatan peh bila je ozbiljna povreda Bojana Miljuša u 24. minutu utakmice, koji
je na kraju kolima hitne pomoći prebačen u bolnicu. Kako smo saznali, povreda
ipak nije teže prirode.
Na terenu, tek po neka prilika. Prva ozbiljnija u 31. minutu utakmice, kada je
udarav Varjačića iz slobodnog udarca, sa oko 18 metara, završio tik pored stative.
Lepu priliku imao je i Maksimović, osam minuta kasnije, kada se iznenada našao u
gol šansi, ali je njegov šut završio preko gola.
Drugo poluvreme nešto interesantnije. Priliku za gol, međutim, prvi su imali
Piroćanci. Dimitrov je u tri navrata pokušao da ugrozi golmana „crvenih“
Raičevića, dva puta iz ofsajd pozicije a jednom, u 74. minutu utakmice, glavom na
centaršut Matovića, na sreću, bez posledica po domaći sastav.
Tada je usledio pritisak domaćina, ali Đurđević u 79. minutu je previše petljao sa
loptom, Dragačević nije uspeo da iskoristi poklon odbrambenog igrača Pirota, tri
minuta kasnije, da bi ponovo Đurđević, u 86. minutu, neometen, sa oko sedam
metara, šutirao glavom pored gola.
Realan rezultat, na kraju, kada se sve sabere, ali koji bi trebalo da zabrine
rukovodstvo „crvenih“. Pretpostavka je da Kragujevčani slabije igraju kod kuće a
bolje u gostima, iz razloga što im je, očigledno, kontanapad jača strana, nadamo se